Online Fee Payment

Faculty List

Primary Wing

S. No. Employee Name Designation
1MS RUCHI AGARWALHEADMISTRESS
2MS KANCHAN VASUDEVPRT-GEN
3MS ANJU WALIAPRT-GEN
4MS NEELU CHAUBEYPRT-GEN
5MS NAMITA MURGAIPRT-GEN
6MS RECHA PANDEYPRT-GEN
7MS SAPNA VARMAPRT-GEN
8MS POONAM BHATTPRT-GEN
9MS SWATI TIWARIPRT-DANCE
10MS SARIKA GUPTAPRT-GEN
11MS N PRAVEENA SRINIWASPRT-GEN
12MS BHARATI BHUSHAN SINGHPRT-GEN
13MS ABHA OJHAPRT-GEN
14MS PRACHI KUKRETYPRT COMP SC
15MS GEETA NAIRPRT-GEN
16MS CHITRALI KASHYAP WADHWAPRT-COUNSELLOR
17MS DEEPA JAINPRT-GEN
18MS NIDHIPRT-GEN
19MS AAKRITI SHARMAPRT-GEN
20MS VENKANNAGARI SWAPNAPRT-GEN
21MS SWATI KAUSHIKPRT- MUSIC
22MS OMJA YADAVPRT-GEN
23MS SIMRANJIT KAURPRT-GEN
24MS RITIKA JINDALPRT-GEN
25MS BENU JAMWALPRT-GEN
26MS MONIKA THAKURPRT-GEN
27MS MEENAKSHI SHARMAPRT-GEN
28MS SUKHJEET KAURPRT-ART & CRAFT
29MS MRIDULA S NAIRPRT-GEN
30MS SHRUTI SHARMAPRT-GEN
31MS RENUKA KUMARIPRT-YOGA

Senior Wing

S. No. Employee Name Designation
1MS RASHMI SOOTAVICE PRINCIPAL
2MR SUNIL KUMAR YADAVLECTURER-MATHS
3MS MANJU NAWANILECTURER-COMMERCE
4MR RAHUL SOFATLECTURER-MATHS
5MS SANGEETA DUALECTURER-CHEMISTRY
6MS PRIYA MATHURLECTURER-POL. SCIENCE
7MS. SHIKHA AHUJALECTURER-CHEMISTRY
8MS KUSUM KAPOORLECTURER-BIO
9MS ALKA SINGHLECTURER-ENGLISH
10MS MOHINI ARORALECTURER-COMP SC
11MS R VENKATESWARILECTURER-ENGLISH
12MS PRIYA VERMALECTURER- ACCOUNTANCY
13MRS. AMEESHA BAGGALECTURER- HISTORY
14MRS. KIRAN SHARMALECTURER -PHY EDN
15MS SIMA DUBEYLECTURER-PHYSICS
16MR PRATUL CHOUDHARYTGT-MATHS
17MR ONKAR SINGH DHARWALTGT-SANSKRIT
18MS RENUKA MADANTGT-PHY MATHS
19MS PUSHPA MANRALTGT-HINDI SANS.
20MR AJIT SARKARTGT-COMP.SC.
21MS REENA PRASADTGT-HISTORY
22MR SANDEEP M LALTGT-DANCE
23MS RAJYASHREE SHANKARTGT-BIOLOGY
24MR GAJENDRA NANDWANITGT-MATHS
25SYED PARVEJ AKHTARTGT-MATHS
26MR SUDHANSHU SHARMATGT-MUSIC
27MR VV PRASADTGT-BIO
28MS ANUPAM NAUTIYALTGT-ENGLISH
29MS. ARCHANA KAUSHIKTGT-HINDI SANSKRIT
30MR. TITAS DASTGT-ART & CRAFT
31MR. GEO P CHERIANLIBRARIAN
32MRS MITHU BASUTGT-ENGLISH
33MS VAISHALI TANJEATGT - MATHS
34MS JYOTIKA CHOPRATGT-ENGLISH
35MS SHWETATGT- HINDI
36MS PUJATGT-GEOGRAPHY
37MS MANISHA GAURTGT-CHEMISTRY
38MR SHAMSHER ALAM ANSARITGT-GEOGRAPHY
39MS SRISHTI RANJANTGT-COUNSELLOR
40MR JS KHAPRATGT-PHY EDN
41MS NEHA AHUJATGT-MATHEMATICS
42MS MANJUTGT- PHYSICS
43MS BHARATI GUPTASPL EDUCATOR
44MR SK CHAUDHARYLAB ASSTT-CHEM
45MR BC SATAPATHYTABLA PLAYER
46MR PUNEET MOHANTGT-COMPUTER SC
47MS KRITIKA BHATNAGARTGT- ENGLISH
48MRS VALENTINA CHAUHANTGT-HOME SC

Special Wing

S. No. Employee Name Designation
1MR AMRESH CHANDRAHEADMASTER
2MS BHARATI GUPTASPL EDUCATOR
3MS VIBHA GARGSPL EDUCATOR
4MS SHEFALI PALIWALSPL EDUCATOR
5MS VANDANA ASSIJASPL EDUCATOR
6MS VANI GUPTAOCCU. THERAPIST
7MS POONAMSPL EDUCATOR
8MR ASHOK KUMARSPL EDUCATOR
9MS SABINA OBEROISPL EDUCATOR
10MR DHIRAJ BHASINSPL EDUCATOR
11MR AK SHUKLASPEECH THERAPIST
12MS SUMAN PURIASPL EDUCATOR
13SGT SNB MILTONPHYSIOTHERAPIST
14CPL ROHIT KUMARSPEECH THERAPIST
15CPL SANTOSHSPEECH THERAPIST
16CPL TARIQ AHMAD DARPHYSIOTHERAPIST

Admin

S. No. Employee Name Designation
1MS POONAM S RAMPALPRINCIPAL
2SQN LDR RUCHITA KARTHIKEYAN (RETD)ADM OFFICER
3MR SK GAURACCOUNTANT
4MR VK SINGHCOMP PROG-CUM OPR
5MR MS KHANESTATE SUPDT
6MS ASHA GARGUDC-ACCTS
7MS ANJU TALWARPA TO PRINCIPAL
8MS GEETA SHAHIUDC-ACCTS
9MR RK CHATURVEDIUDC-ADMIN
10MS SEEMA KAMRALDC-ACCTS
11MS NAMITA OBEROILDC-ACCTS
12MR NITIN KUMAR JONWALLDC-ADMIN
13MS JYOTI RANILDC- ACCTS
14MR. ROHIT PAWARLDC-ADMIN

Contractual

S. No. Employee Name Designation